Вітаємо Вас на сторінці курсів факультету історії, політології та міжнародних відносин
Організація діяльності органів публічної влади
ППО22 Організація діяльності органів публічної влади 4 екзамен
Регіональні процеси в Україні
ВБ 2.6. Регіональні процеси в Україні 5 зал
Етнополітичні проблеми сучасного світу
Даний курс присвячений аналізу актуальних етнополітичних проблем сучасності.
Україна та українці в світі
Впродовж століть проблема походження української державності, її розвитку, формування української нації піддавалися нещадній фальсифікації, що розвинуло в українському середовищі такі негативні явища, як: почуття меншовартості, невіру у можливість самостійного вирішення питань власного внутрішнього розвитку тощо.
За нинішніх обставин життєдіяльності незалежної Української держави все очевиднішим стає те, що при безумовному впливові на гальмування процесів розвитку української державності, формування сучасного українського суспільства зовнішнього чинника, визначальним чинником залишається внутрішній. Іншими словами, ніхто не збудує українцям міцної, самодостатньої держави, крім них самих.
Особливістю українців є те, що впродовж століть значна їх частина була змушена залишити рідні землі і шукати щастя деінде. До наших днів українська діаспора сягає до 20 млн. осіб і в ряді країн представляє доволі впливову політичну силу.
Практика «Управління діяльністю громадських організацій»
Практика «Управління діяльністю громадських
організацій» проводиться в 7 семестрі протягом 4 тижнів в неурядових
організаціях.
Теорія і практика археологічних досліджень
Курс знайомить з головними засадами принципів і методів наукової роботи в галузі археології та давньої історії України. Вивчення суто теоретичних питань дозволяє показати взаємодію економічного і соціального чинників у ранній історії людства, абстрагує від відомих штучних теоретичних схем, дає розуміння археологічного матеріалу на сучасному рівні не обтяженому догматичними підходами й схемами. Дозволяє використовувати археологічний матеріал для широких соціально-економічних узагальнень та історичних реконструкцій. На прикладі вивчення соціально-економічного розвитку давніх суспільств слухачі мають оволодіти механізмами вивчення давньої історії України за археологічними джерелами.