Метою дисципліни є вивчення одного із методів підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва та покращення якості продукції за рахунок використання географічних інформаційних систем (ГІС) та системи глобального позиціонування (GPS).

Технологічне забезпечення точного землеробства на підставі сучасних інноваційних підходів в управлінні, спрямована на скорочення витрат, підвищення продуктивності виробництва, зниження собівартості продукції та збереження навколишнього природного середовища. 

Вирішити більшу частину цих проблем можливо - шляхом впровадження точного землеробства, який розглядають як управління продуктивністю посівів з урахуванням варіабельності факторів, що впливають на рослини. Це є оптимальним управлінням кожною окремою ділянкою угідь. Науковий та технічний прогрес дають змогу широко застосовувати в аграрному секторі сучасний агротехнологічний інструментарій з використанням бортових комп'ютерних систем, GPS-приймачів, засобів дистанційного зондування, геоінформаційних систем і технологій. Системи точного землеробства набувають дедалі більшого поширення. Вони базуються на новому погляді у сільському господарстві.