Основним завданням курсу «Гідрологія підземних вод» є формування у студентів знань про підземні води, їх походження, формування хімічного складу, умови їх використання і охорони від виснаження і забруднення, а також про динамічні процеси у верхніх горизонтах земної кори в зв’язку з діяльністю людини.
Програма побудована за вимогами кредитно - модульної системи організації навчального процесу. Необхідна навчальна база перед початком вивчення дисципліни: з метою найкращого засвоєння матеріалу студенти повинні до початку вивчення дисципліни опанувати знання стосовно функціонування гідросфери, процесів її забруднення, а також технологій очистки і правових аспектів охорони водних ресурсів. Для вивчення курсу студенти потребують базових знань з навчальних курсів освітньої програми «Науки про Землю»: ЗПО7 «Кліматологія»; ЗПО9 «Загальна гідрологія і методи гідрометеорологічних вимірювань».
Відповідно до освітньої програми, вивчення дисципліни сприяє формуванню у здобувачів вищої освіти таких компетентностей:
Загальних:
˗ ЗК 03. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
˗ ЗК 08. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
˗ ЗК 11. Прагнення до збереження природного навколишнього середовища.
Фахових:
˗ ФК 02. Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.
˗ ФК 03. Здатність здійснювати збір, реєстрацію і аналіз даних за допомогою відповідних методів і технологічних засобів у польових і лабораторних умовах.
˗ ФК 04. Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні геосфер.
˗ ФК 10. Здатність ідентифікувати та класифікувати відомі і реєструвати нові об’єкти у геосферах, їх властивості та притаманні їм процеси.
˗ ФК 11. Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні
гідросфери та атмосфери Землі.
˗ ФК 12. Здатність ідентифікувати гідрометеорологічні процеси та явища, об’єкти, їхні властивості.
˗ ФК 14. Здатність виявляти і досліджувати антропогенні зміни у гідрометеорологічних процесах, об’єктах у польових та лабораторних умовах, документувати дані, звітувати про результати.
Результати навчання
відповідно до освітньої програми:
˗ ПР16. Застосовувати у вирішенні професійних завдань базові знання з гідрологічних та метеорологічних дисциплін.
˗ ПР17. Застосовувати у професійній діяльності загальні та спеціальні гідрологічні теоретичні моделі та практики.
˗ ПР18. Демонструвати знання та розуміння природного різноманіття об’єктів гідросфери, масштабності їх вияву, дискретності та континуальності гідрологічних процесів.
˗ ПР19. Застосовувати у вирішенні професійних завдань міжсекторального характеру знання основних тенденцій розвитку гідрометеорологічної науки і освіти.
- ПР20. Виконувати обробку просторової гідрологічної інформації, гідрологічні розрахунки, прогнози з використанням ГІС-технологій
- Teacher: Микола Дмитрович Пасічник