Навчальна дисципліна «Сучасні інформаційні системи та технології» є обов'язковою дисципліною для студентів напряму підготовки Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії двох освітніх програм, а саме: Міжнародні відносини та Міжнародна інформація Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Термін навчання 9 семестр, загальна кількість годин та кредитів ЕСTS: 90/3. Він передбачає 15 годин лекційних занять та 15 семінарських.
1. Актуальність навчальної дисципліни. Сьогодні людську діяльність у будь-якій сфері практично неможливо уявити без широкого використання інформаційних технологій. Україна стоїть на порозі переходу до інформаційного суспільства, в якому більше половини працюючих зайняті переробкою та аналізом інформації. Інформаційні системи і технології використовуються в усіх сферах людської діяльності. Їх застосування відіграє дуже важливу роль у розвитку економічного та соціального рівня України.
Дисципліна «Сучасні інформаційні системи та технології» призначена для оволодіння майбутніми бакалаврами фундаментальними основами знань з комп‘ютерних технологій на базі яких провадиться подальше вивчення спеціальних дисциплін, пов’язаних з фаховою діяльністю.
2. Мета: Метою вивчення дисципліни є ознайомлення студентів з сучасними інформаційними системами та технологіями, принципами створення і функціонування та тенденціями їх розвитку з подальшим використанням у професійній діяльності.
Компетенції, яких набуде студент після опанування навчальної дисципліни:
Навчальною програмою передбачено вивчення концептуальних основ сучасних інформаційних систем та технологій (ІСТ), ознайомлення з їх основними різновидами, одержання практичних навичок виконання проектних розробок при впровадженні новітніх технологій на робочих місцях фахівців. Компетенції створювати безпечні умови для роботи в ІС. Здійснити пошук потрібної інформації в мережі Інтернет. Використовувати програмне забезпечення, потрібне для обробки текстової та мультимедійної інформації.
3. Завдання:
· ознайомлення з галузями використання, класифікацією та можливостями сучасних інформаційних систем та технологій;
· формування уявлень про принципи та типові алгоритми роботи інформаційних систем та засобів, які в них використовуються;
· вивчення сучасних інформаційних систем і технологій та способів їх застосування при вирішенні питань передачі, обліку та визначення якості електроенергії;
·
формування
навичок розробки сучасних інформаційних систем, які можуть застосовуватися в
електротехнологіях.
4. Результати навчання
В результаті вивчення даного курсу студент повинен:
знати:
· принципи побудови інформаційних систем в енергетиці;
· принципи і засоби збору, обробки та видачі інформації у інформаційних системах, що використовуються в електротехніці та електротехнологіях;
· інформаційні технології та операції, що застосовуються для приймання, обробки та передачі інформації.
вміти:
· створювати інформаційні ресурси;
· використовувати комп’ютерні мережі;
· володіти засобами, які забезпечують функціонування інформаційних систем та технологій в гуманітарних дослідженнях;
· вміти створювати і працювати з базами даних та віртуальними сховищами даних.
- Teacher: Іван Степанович Осадца