Курси географічного факультету
Організація етнотуризму
У структурі професійної підготовки майбутніх фахівців туристичної галузі вагоме місце займає цикл дисциплін за видами туристичної діяльності, одним з яких є етнотуристична. Курс націлений на формування необхідного рівня знань і умінь для організації етнокультурного туризму. Зокрема, на основі базових знань з попередніх курсів оволодіти методикою організації різних видів етнотуристичної діяльності залежно від потреб туристів, їх вікових, статевих та соціальних особливостей; обґрунтувати необхідність засвоєння студентами знань з основ етнокультурних досліджень та використання етнокультурного потенціалу в організації туристичної діяльності.
Геоекологія (Міжнародний туризм)
У структурі загальної підготовки майбутніх фахівців туристичної галузі вагоме місце займає цикл обов’язкових дисциплін, однією з яких і є геоекологія.
Курс націлений на формування необхідного рівня знань і умінь щодо формування теоретико-методологічних засад дослідження географічної оболонки та її складових, просторово-часових закономірностей її територіальної диференціації, характеру взаємозв'язків між природними компонентами, проявів сучасних фізико-географічних процесів, регіональних особливостей впливу природних умов на господарську діяльність і проживання людей, а також антропогенного впливу на зміни природних умов і природних ресурсів протягом історичного часу, обґрунтування необхідності засвоєння студентами геоекологічних знань щодо норм поведінки у природі, концепції сталого розвитку туризму.
Економіка та географія природокористування
«Економіка та географія природокористування» розглядає теоретичні та практичні аспекти сучасного природокористування. Висвітлює сучасну еколого-економічну ситуацію у використанні ресурсів Землі, головні об’єкти забруднення ресурсів та їх вплив на навколишнє середовище.
Картографія, геоматика, ДЗЗ
Нормативний курс для студентів ОПП "Географія" та "Регіональний розвиток та просторове планування"
Картографія СО
Нормативна дисципліна для стедентів спеціальност "Середня освіта : географія"
Основи геоінформатики
курс для студентів першого року навчання ОП "Регіональний розвиток та просторове планування" першого рівня навчання. вибіркова дисципліна
Облік і аудит у туристичній діяльності
Структуру та зміст курсу побудовано на основі узагальнення реальної практики управління провідними підприємствами. Опановуючи курс, здобувач вищої освіти має усвідомити сучасну методологію та інструментарій бухгалтерського обліку туристичної діяльності. По завершенні вивчення курсу здобувач вищої освіти має: розуміти, що необхідність розвитку туристичного бізнесу визначено стрімким розвитком ринку туристських послуг, характерними рисами якого нині є зміни попиту й пропозиції; в умовах сучасного ринку туризму зростає роль і важливе місце бухгалтерського обліку; протягом останніх років туризм перетворився на одну з потужніших галузей світової економіки; якість туристичних послуг, їх собівартість, дохідність значною мірою залежать від ефективної реалізації усього комплексу функцій управління, зокрема облікової й контрольної; їх удосконалення пов’язане з вирішенням багатьох проблем як теоретико-методологічних, так і організаційно-методичних; туристичні послуги мають свої особливості і це, безумовно, впливає на організацію та ведення бухгалтерського обліку; вивчення теоретичних основ бухгалтерського обліку в туристичному господарстві та чинної практики облікового процесу забезпечить належне його ведення в практичній діяльності туристичних підприємств.
Природні ресурси і кадастри
Метою викладання навчальної дисципліни “Природні ресурси і кадастри” є ознайомлення студентів зі змістом, видами, призначенням та структурою природно-ресурсних кадастрів України та принципами їхнього ведення; вивчення основних етапів становлення кадастру природних ресурсів, ознайомлення із основними законодавчими та нормативними документами, які регламентують їхнє функціонування, вивчення складових частин державного кадастру природних ресурсів і тих завдань, які вони виконують; формування розуміння сучасного стану функціонування кадастру природних ресурсів та його ролі у регулюванні ефективного, раціонального використання природно-ресурсного потенціалу України.
Інженерна геодезія (6-й семестр)
Загальний опис навчальної дисципліни
Предмет: Інженерна геодезія
Шифр та назва напряму: 193 «Геодезія та землеустрій»
Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр
Вид дисципліни: нормативна
Рік підготовки: 3
Загальна кількість годин та кредитів EСTS: 90 год./3 кредитів EСTS із них у цьому семестрі:
Семестр: 6
Лекцій: 30 год.
Лабораторних занять: 15 год.
Самостійна робота: 45 год.
Тижневих годин: 4
Види контролю:
Геодезія: лабораторний практикум (2-й семестр)
Предметом вивчення навчальної дисципліни є методи і техніка виконання вимірювань на земній
поверхні, що виконуються з метою вивчення фігури Землі, а також побудову
геодезичної основи для створення карт, планів і профілів та розв’язання різних
прикладних задач.
Загальна гідрологія з основами океанології
Завданням лабораторних занять є набуття студентами навичок та закріплення теоретичних знань з найбільш важливих положень гідрології, ознайомлення з гідрологічною інформацією, методами її отримання і опрацювання.
У результаті вивчення даного курсу студенти повинні знати: закономірності та взаємозв’язки гідрологічних процесів із кліматом і динамікою атмосфери, із рельєфом і ґрунтово-рослинним покривом та ін.; класифікацію водних об’єктів, уміти показати взаємозв’язок окремих об’єктів гідросфери; основні фізичні закономірності під час пояснення різних гідрологічних процесів і явищ; основні фізичні й хімічні властивості води та їх роль у гідрологічних і природних процесах.
Студенти повинні вміти: пояснювати основні
закономірності просторочасової мінливості гідрологічних характеристик;
визначати основні
морфометричні
характеристики річкових басейнів; оцінювати види живлення
річок на
гідрографі стоку; здійснювати розрахунки складових річкового стоку.
Водне господарство України
Оволодіти водою і користуватися нею
для своїх потреб - одна з головних
задач людини в економічній області.
А.І.Воейков
Get hold of and use water
for their needs - one of the main tasks
of a person in the economic field.
A.I. Voeikov